0

AKE-TECH SANİTASYON ÜNİTESİ

Kapsama: Toplu insan hareketlerinin olduğu, açık veya kapalı alanlara giriş çıkışların sağlıklı ve tedbirli şekilde yapılabilmesine olanak sağlayan ünitedir.


İçerisinden insanın geçebildiği, geçerken dezenfeksiyon işleminin yapılabildiği bu ünite;


1. Vücut sıcaklığını ölçme

2. Ultraviyole (Morötesi) ışın ile ortam temizliği

3. Ultrasonik buhar ile dezenfeksiyon sıvısının insan üzerine yönlendirilmesi

4. Ellerin dezenfekte edilmesi şeklinde, dört ana işlemi gerçekleştirmektedir.

Cihazımızda,


1. Yüz yaklaşmalı, kameralı, temassız (infrared) sıcaklık okuma ünitesi vardır, aynı zamanda sesli yönlendirme yapabilme kabiliyetine sahiptir.


2. Haznesine konulan dezenfektan sıvısının çok küçük moleküler parçalara bölerek soğuk buhar formunda kabin içerisine püskürtebilen ultrasonik sistemi içerir.


3. Cihaz içerisinde ortam dezenfeksiyonunu üstlenen iki adet UV (Morötesi) lamba vardır. Özellikle insan sağlığına kısa vadede zarar vermeyen “285-295 nM” değerinde ışın kuvvetine sahiptir


4. El dezenfeksiyonu ünitesi ise, bilindik mantıkla temassız sensör ile harekete geçen, el dezenfektanı barındıran yine kabin içerisinde bulunan sistem mevcuttur


Çalışma Sistemi: Kabin ünitesi normal bekleme halindeyken karşılıklı iki tarafta bulunan kapılar açık konumdadır. İşlem yapmazken kabin içerisinde hava sirkülasyonunu sağlanmaktadır. Aynı zamanda tavan kısmında bulunan özel filtre ve havalandırma sistemi sayesinde, ilaveten UV lambaları sayesinde cihaz kendi kendine ortam temizliği yapmaktadır.


İnsan içerisine girdiği anda ilk olarak sıcaklık ölçüm modülüne, kişinin yüzü sesli komut sistemiyle ekrana yaklaştırılmaktadır, vücut sıcaklığı normal referans değerleri eşiğindeyse, ünite işlemine devam edilir. Referans değeri dışındaysa, kabin içerisinde ve dışarısında ikaz lambalarıyla uyarı vermektedir. Referans değerlerinde ise ateş ölçümünden hemen sonra kapıları kapatarak, ultrasonik püskürtme ünitesi devreye girer.


Kabin içerisinde kişinin solumasında herhangi bir sorun olmayan, soğuk ve kuru buharı püskürtmeye başlar, belirlenen zaman aralığında bu işlem uygulandıktan sonra, her iki yönde de kapanan kapılar tekrar açılmaya başlar. Son olarak kişi ellerini, el dezenfektanı sensörüne yaklaştırarak, el temizliği yapıp, kişi dışarı çıkar. Ardından kabine girecek diğer kişi için, sistemi hazır halde beklemeye başlar.


© Dikey Group. Tüm hakları saklıdır.

Müşteri Hizmetleri

0850 255 0 359